מי אנחנו

אושר ועושר הינה חברה המובילה עסקים משפחתיים להצלחה עיסקית ולכידות משפחתית  -  בעלת מומחיות בליווי וניהול תהליכים מעבר בין דורי, ניהול קונפליקטים ומשברים, בניית אמנה משפחתית, הכשרת הדור הצעיר ושגשוג העסק המשפחתי לאורך דורות.  

אושר ועושר הינו עסק משפחתי בבעלות שרית וטל ברגר, המשתייך לקבוצת חברות:  בית התוכנה AlphaTeam המונה מעל 100 עובדים, חברת אל-טל לייעוץ ארגוני, קליניקה פסיכו -תראפיסטית לטיפול פרטני ומשפחתי, ו"חופש התנועה"- מיזם חברתי למען הקהילה.

אושר ועושר הוקמה כדי להיות בית לעסקים המשפחתיים. כתובת לייעוץ, ליווי, הדרכה  ותמיכה. אנו מלווים עסקים משפחתיים רבים במשק מעל 20 שנה, במגוון רחב של תעשיות והיקפי פעילות.

 

הסיפור  שלנו

אושר ועושר הוא העסק המשפחתי שלנו . הגשמה של חלום.

שנים פעלנו כל אחד בתחומו: טל, כיזם עסקי וחברתי ובעל חברת ייעוץ אירגוני ושרית, פסיכותרפיסטית אישית  ומשפחתית בשרות הציבורי ובקליניקה משגשגת.

התפתחנו, הצלחנו, צברנו מומחיות וניסיון עשיר, אבל היה לנו עוד חלום  -  לעבוד יחד.

פגשנו בעבודתנו עסקים משפחתיים רבים  ונחשפנו למורכבויות העסקיות והרגשיות המלוות אותם.

בסופם של ימים ארוכים  על כוס קפה במטבח נהגנו לשתף בהתלבטויות ודילמות מקצועיות, בקשיים ובהצלחות. עם הזמן גילינו את האוצר, האישי והמקצועי, הטמון ב-ביחד שלנו. הערך העצום  שיש בחשיבה המשותפת,  בזוויות הראיה השונות , בהפריה ההדדית, בניסיון ובמומחיות הייחודית שכל אחד מאיתנו מביא וביכולת למצוא יחד את הפתרונות והנתיבים להצלחה.

הקמנו את אושר ועושר מתוך אהבה והערכה לעסקים המשפחתיים בישראל. כן... גם מתוך שליחות וציונות.  אנחנו פועלים לסייע להם, ליזמים ולבני דור המשך,  למצוא את הדרך להצלחה אישית, עסקית ומשפחתית ואנחנו רואים את זה קורה! 

 אנחנו מצאנו את הדרך שלנו. אנחנו כאן כדי לסייע לכם למצוא את  הדרך שלכם.

 

הגישה שלנו 

עסק משפחתי הוא קודם כל עסק וההחלטות המתקבלות  חייבות להיות בעלות הגיון עסקי. זו טובת העסק וזו טובת המשפחה.

"הרבה פילים מסתובבים בחדר". עסקים משפחתיים מייצרים באופן טבעי מצבים מורכבים ורגישים. אפשר וחובה לטפל בהם.

מטענים רגשיים, מתחים וכעסים ניתנים להתרה ולריפוי. פתיחה זהירה של משקעי עבר, הרחבת הפרספקטיבה , מתן לגיטימציה לתפיסות שונות מאפשרים בצעדים מדודים לייצר תקשורת אחרת, לבנות גשרים להסכמות ואפילו להדביק רסיסים מחדש.

סוגיות סבוכות ורגישות דורשות פתרונות חכמים. האזנה לכלל הקולות, זיהוי הצרכים האמיתיים של כל אחד מן השחקנים וחשיבה מחוץ לקופסא מאפשרים לייצר את הפתרון הנכון.

לעיתים נדרשות גם הכרעות אמיצות וקשות. הן נוגעות בבטן הרכה של העסק ושל המשפחה. אבל לאחריהן – הקלה גדולה ופריצת דרך.

אין בעיות משמעת יש בעיות משמעות – בניגוד לאמירה שדור ראשון מקים, שני מפתח ודור שלישי הורס –  איתור המשמעות, הבחירה הנכונה ותהליכי הכשרה מובילים את הדור הצעיר להצלחה.

לתהליך הייעוצי יש כוח עצום לעשות שינוי.  בכל "החזיתות". העסקית, המשפחתית והאישית. אנחנו רואים את זה קורה!

העסק והמשפחה הם מפעל חייכם. זו המורשת שתרצו להעביר. זה גם העתיד הכלכלי של הדורות הבאים והביטחון הפיננסי שלכם לשנים שיבואו. אנו מוקירים את האמון ומתייחסים לכך במלוא האחריות. אנו פועלים במקצועיות, ברגישות, בהתאמה מלאה לצרכים שלכם.

 

הצוות שלנו 

הניסיון המגוון, מעל 20 שנה,  בתחום העסקי , הייעוצי  והטיפולי, מקנה ליועצי "אושר ועושר"  הבנה עמוקה של "ביזנס", של התשוקה היזמית, של "איך ארגון יכול לעבוד  נכון", לצד היכולת להבין מ"הבטן" את המורכבויות והרגישויות הקיימות בכל עסק משפחתי.

 

טל ברגר -יועץ בכיר לעסקים משפחתיים. יזם עיסקי וחברתי ויועץ ארגוני בעלים ומנכ"ל משותף של חברת "אושר ועושר" טל הינו בעל תואר שני בפסיכולוגיה ארגונית מהטכניון.

טל הינו בעלים ומנכ"ל של בית התוכנה AlphaTeam  ושל חברת  "אל–טל" ליעוץ ארגוני.  טל יועץ להנהלות ומנכ"לים בכירים בחברות המובילות במשק - בעולם ההייטק, הפיננסים והתעשיה. 

בייעוץ לעסקים משפחתיים, טל אמון על סוגיות של אסטרטגיה ופיתוח עסקי, תכנון בעלות וחלוקת המניות, הקמת מבני משילות וגיבוש מדיניות בתחומים השונים. כיועץ ופסיכולוג ארגוני עתיר ניסיון, טל  מטפל גם בסוגיות הרגשיות העמוקות, בקונפליקטים מורכבים, בצמיחה אישית ובדינמיקות האישיות המשפחתיות שהינן חלק בלתי נפרד מהתהליך. 

 

 

שרית ברגר - יועצת בכירה לעסקים משפחתיים. פסיכותרפיסטית ויזמת עסקית וחברתי. בעלים ומנכ"ל משותף של חברת "אושר ועושר". לשרית תואר שני בטיפול משפחתי ופרטני מאוניברסיטת תל אביב.

שרית הינה פסיכותרפיסטית בעלת קליניקה לטיפול פרטני, זוגי ומשפחתי, בעלת ניסיון רב במגזר הפרטי והציבורי. שרית מתמחה ביעוץ וטיפול בדינמיקות משפחתיות מורכבות, ייעוץ זוגי, טיפול פרטני במבוגרים ומתבגרים ובהדרכת הורים ואנשי מקצוע. 

בתהליך הייעוצי שרית  מטפלת במערכות היחסים, הקונפליקטים, החסמים הרגשיים ומטעני העבר  המשפיעים הן על העסק והן על המשפחה.  שרית מטפלת גם  בסוגיות העסקיות והמבניות של העסק המשפחתי  אליהן היא מביאה את ניסיונה העסקי והיזמי ואת כישוריה לפריצת תקיעויות והנעת תהליכים.

 

נורית רייזמן - פסיכולוגית ארגונית (PH.D) . יועצת בכירה לעסקים משפחתיים ומנהלת הידע ב"אושר ועושר"

נורית בעלת ניסיון רב ביעוץ ארגוני, תהליכי הערכה וניהול משאבי אנוש  ושימשה משך שנים כמרצה באקדמיה בתחום ניהול קונפליקטים בארגונים.

נורית מתמחה בייעוץ אישי למנהלים ומובילה באושר עושר  את תחום הערכת ביצועים והתאמה לתפקידי ניהול בעסק המשפחתי.

כמנהלת הידע באושר עושר נורית אמונה על הבאת ידע חדשני מן העולם והטמעתו בתהליכי הייעוץ, פיתוח כלים וכתיבת מאמרים לטובת הנגשת הידע לכלל לקוחותינו

לנורית תואר שלישי מאוניברסיטת בר אילן.

אנדראה שוסמן - מנהלת שיווק וקשרי לקוחות

אנדראה הובילה לאורך השנים תהליכי שיווק, ופרסום ויח"צ ו וניהול משאבי אנוש. 

אנדראה מלווה את לקוחותינו החל משלב הפנייה הראשונית ולכל אורך התהליך הייעוצי ומהווה עבורם כתובת לכל שאלה וצורך. בזכות כישוריה וניסיונה הרב אנדראה יודעת להבין לעומק את הצרכים, להיות אוזן קשבת ולתת את המענים הנדרשים במקצועיות ורגישות.

אנדראה אחראית גם לכל המערך השיווקי והתפעולי של "אושר עושר".

לאנדראה תואר שני במשפטים ומדעי החברה.

שרון כהן - עורך דין ומגשר. יועץ משפטי ללקוחות אושר ועושר

  • עו"ד שרון כהן מתמחה בתחום דיני מעמד אישי, מקרקעין וליווי משפטי – מסחרי של עסקים. לעו"ד כהן ניסיון רב בליווי משפטי של עסקים משפחתיים  -ייעוץ, ניסוח הסכמים, גישורים ובוררויות.

    עו"ד כהן נותן מענה למשפחות המעוניינות בעיגון משפטי של האמנה המשפחתית, בסיוע בניסוח הסכמי שותפים לבעלות, בניסוח הסכמי ממון, ייפוי כוח מתמשך או בייעוץ בכל היבט משפטי אחר הקשור למשפחה ולעסק המשפחתי 

    עו"ד שרון כהן הוא בעל תואר שני "מוסמך במשפטים" (LL.M) מאוניברסיטת בר-אילן, חבר לשכת עורכי הדין בישראל  ובעליו של משרד שרון כהן ושות'. http://www.sc-lawoffice.com/.

 

סנדר וינר - יועץ אושר ועושר לניהול משאבי אנוש

סנדר הינו בעל מומחיות ארוכת שנים בניהול משאבי אנוש ומיקור חוץ, בדגש על חברות משפחתיות .

לסנדר ידע רב בדיני עבודה, מדיניות שכר ופנסיה, גיוס ומיון, הסכמים אישיים וקיבוצים, ניהול רווחה ותהליכי פרישת עובדים והוא עומד לרשות  לקוחות אושר ועושר המבקשים  להתסייע בסוגיות אלה.

בוגר מנהל עסקים בהתמחות משאבי אנוש, המכללה למנהל.