סוגיות ודילמות הוריות בעסק משפחתי

ליווי וייעוץ להורים בעסק משפחתי

סוגיות חינוכיות עולות בכל משפחה. בבתים של עסק משפחתי, חלק מן הסוגיות הללו מתעצמות, ודילמות והתלבטויות חדשות מורחבות.

סוגיות שונות מאפיינות שלבים שונים במסלול החיים (ילדות, תיכון, אחרי צבא, לימודים גבוהים, לקראת נישואין, לידת נכדים ועוד) ולעיתים הסוגיות הן אותן סוגיות (לדוגמא "עזרה כספית"), ורק מקבלות "צבע" שונה בשלבי החיים השונים (דמי כיס, מימון דירה, תמיכה כלכלית בזוג הצעיר וכיוב').

האתגר הגדול העומד לפתחם של הורים בעסק משפחתי, הוא הרצון לגדלם לבוגרים עצמאיים, אחראיים, הישגיים, בטוחים בעצמם. ילדים שאולי בעתיד ירצו להשתלב בעסק המשפחתי ואפילו להובילו  ויהיו להם הכישורים והיכולות לעשות זאת (כן. ההיערכות למעבר הבין דורי מתחילה כבר בילדות..).

כיצד עושים זאת בתנאים כלכליים של שפע? לעיתים של חרדה כלכלית? לעיתים בתנאים של אי וודאות?

איך מנחילים לילדים הגדלים בשפע את ערך הכסף? את האחריות הנדרשת? את המוטיבציה ללמידה ועבודה גם כאשר הביטחון הכלכלי מובטח? את "הרעב להצלחה"? כיצד ניתן לסייע כלכלית ובכל זאת לא לייצר תלות?

עד כמה לערב את הילדים בהתרחשויות בעסק המשפחתי? האם זה טוב? החל באיזה גיל?

עד כמה להשפיע על מסלול חייהם? עד כמה להתערב בהחלטותיהם?

כיצד ניתן להנחיל להם ערכים ומורשת משפחתית באופן שיעודד קירבה ועניין ולא הימנעות ובריחה?

שאלות אלה ועוד עולות בבתים רבים של עסקים משפחתיים.

הניסיון הרב שצברנו בהדרכה הורית וטיפולים משפחתיים, יחד עם ההיכרות העמוקה עם עולם העסקים המשפחתיים ומאפייניו הייחודים, נותנים בידינו כלים רבים לסייע בסוגיות ודילמות חינוכיות ומשפחתיות.

אנו מקיימים הדרכות, יעוץ וליווי ועומדים לרשותכם לכל התייעצות. ההתייעצות יכולה להתקיים כחלק מתהליך הליווי של העסק המשפחתי, אך גם באופן נקודתי ומוגבל.