רקע

העסק המשפחתי מזמן שפע של הזדמנויות אך גם אתגרים לא מעטים

החיבור בין ההוויה העסקית להוויה המשפחתית אוצר בחובו פוטנציאל רב עוצמה להצלחה וצמיחה – עסקית, משפחתית ואישית. עם זאת הוא עלול גם לייצר חיכוכים המעכבים ובולמים את מימוש ההצלחה; לפגוע במרקם היחסים העדין בין בני המשפחה ולאורך זמן לאיים על עצם הישרדותו של העסק עצמו.  

מתחים ודילמות הנובעים מהמפגש בין צורכי היחיד לצורכי העסק – שאלות של בעלות; חינוך ילדים בתנאים של שפע; מנהיגות הורית; נתינה ותמיכה כלכלית; שילוב בני משפחה בעסק; המפגש הבין דורי ותהליך "העברת המקל" לדור ההמשך; התמודדות עם רגשות של קנאה, תחרות, כעס ואשמה – כל אלה הינם רק חלק מהסוגיות המלוות כל עסק משפחתי.

"אושר ועושר" הוקמה על מנת לסייע לעסקים משפחתיים להתמודד עם האתגרים הללו, במטרה לייצר הצלחה עסקית; המשכיות ואיכות חיים משפחתית ואישית לאורך דורות.

"אושר ועושר" היא חברה בעלת מומחיות בייעוץ לעסקים משפחתיים מצליחים.

אנו עושים זאת בזכות מומחיות רבת שנים (מעל 20 שנה) – אישית וצוותית – בתחום הניהול והיזמות העסקית, הייעוץ הארגוני והטיפול הפסיכולוגי המשפחתי והפרטני, שאנו מביאים לתהליך הייעוצי.

הניסיון המגוון והמשולב שאנו מביאים מאפשר לנו לראות את המורכבויות המאפיינות עסק משפחתי ולהתיר אותן במקצועיות, ברגישות ובאחריות.

אנו מביאים אתנו מומחיות; ידע עדכני וענף בתחום העסקים המשפחתיים; כמו גם הסתכלות ייחודית, עמוקה, מרובת נקודות מבט על המערכת המורכבת המכונה "עסק משפחתי".

אנו בוחנים בו זמנית היבטים של צמיחה למול סכנה של קיפאון והידרדרות; היבטים של קירבה, השלמה וסינרגיה למול ריחוק, ביזור אנרגיות ובדידות; התמודדות אפקטיבית עם קונפליקטים המובילה לצמיחה למול מאבק הרסני שעלול להוביל לשיתוק ותקיעות; צורך בניהול סבלני של תהליכים למול צורך בייצור הכרעות; הסתכלות על היחיד אך בו זמנית גם על פעילות כלל "השחקנים" בתפקידיהם השונים; היבטים של טווח קצר לעומת טווח ארוך.

על מנת להתמודד עם האתגרים הרבים שמזמן העסק המשפחתי פיתחנו את מודל "גלגל ההצלחה לעסק משפחתי", הממפה את הנדבכים המרכזיים לבנייתו של עסק משפחתי מצליח, מסמן את הסוגיות המרכזיות ומשמש מפת דרכים עבור כל עסק משפחתי הרוצה לבחון את דרכו. למול גלגל ההצלחה, פיתחנו גם את "גלגל המשבר של העסק המשפחתי";"תמונת הראי"; "הנגטיב" של גלגל ההצלחה, במטרה לסייע בזיהוי "תמרורי האזהרה" לקראת משבר – עסקי ו/או משפחתי – העלולים לעמוד לפתחו של עסק משפחתי.  

בעבודתנו, אנחנו מאמינים במומחיות ובשיתוף פעולה. על מנת לתת מענה מקיף ומקצועי, אנו מקיימים שיתופי פעולה הן עם אנשי המקצוע המלווים את העסק והמשפחה ו/או עם אנשי מקצוע מובילים מתחום עריכת הדין, ראיית חשבון ואנשי ניהול בכירים, המתמחים בעסקים משפחתיים.

אנו עומדים לרשותכם להתייעצות חד פעמית, נקודתית; לתהליך ייעוצי קצר של מספר פגישות או לתהליך ליווי מתמשך.