ניהול קונפליקטים וקבלת החלטות

קונפליקטים וקבלת החלטות הינם מרכיב אינטגרלי וחיוני בחייו של כל ארגון – בכלל ובעסק משפחתי – בפרט. אופן ההתמודדות עימם הוא המפתח להצלחה העסקית.

ניהול קונפליקטים ותהליכי קבלת החלטות מהווים אתגר בכל עסק ובכל משפחה. בעסק משפחתי על אחת כמה וכמה: הרצון שלא לפגוע במרקם היחסים בין בני המשפחה; הזליגה המהירה של אי הסכמות עסקיות לשולחן ארוחת הערב (ולא תמיד להסתיים שם..); רגשות ואירועים מהעבר (ואפילו מהילדות הרחוקה…) שלא פעם צפים ומתערבים וכיוב'.

"היכן שיש אנשים – יש קונפליקטים". קונפליקטים הינם תופעה טבעית, בלתי נמנעת ואפילו רצויה. קונפליקטים יכולים להיות הרסניים הן ברמת היחסים והן מבחינת "הביזנס" (לעכב תהליכים, להפחית מוטיבציה, לבזבז אנרגיות ועוד) אבל הספרות המקצועית העדכנית עוסקת בחיוניותם של קונפליקטים ותרומתם להתפתחות העסק ("ארגון ללא קונפליקטים הוא ארגון מת"): קונפליקטים מגבירים מודעות לבעיות; מעודדים חדשנות ויצירתיות, מקדמים שיפור באיכות ההחלטות, תורמים למציאת פתרונות טובים יותר ועוד.

המפתח להצלחה עסקית הוא אופן ניהול הקונפליקטים ותהליכי קבלת החלטות.

לנו ב"אושר ועושר" יש הכרות עמוקה עם הדילמות, הקונפליקטים וההחלטות המאפיינות עסקים משפחתיים. אנחנו לא "נבהלים" מקונפליקטים ומהצורך לקבל החלטות קשות.

אנו יודעים לנהל תהליכי דיאלוג מורכבים, ברגישות ואחריות; להפוך קונפליקטים לדילמות; לסייע בהפחתת העוצמות הרגשיות; להבחין בין אינטרסים לעמדות ובעיקר לאפשר חשיפה של מרחב אלטרנטיבות לפתרון הקונפליקט – שלעיתים סמויות מהעין.

אנו יודעים לתת מענה מידי, קונקרטי, לסוגיות דחופות שעל הפרק, אך כתפיסת עולם אנו פועלים גם להטמיע דפוסי תקשורת, תהליכים וכלים שיאפשרו, לעסק המשפחתי ו"לשחקנים", התמודדות עצמאית בתהליכי קבלת החלטות ובניהול קונפליקטים עתידיים.